Adresik.pl - rejestracja domen
Domena pl tylko 9,90zł
Szukaj domeny


Wpisz nazwę domeny którą chcesz zarejestrować

Pomoc
 1. Co to jest domena
  Domena to unikalna nazwa funkcjonująca w Internecie, będąca odpowiednikiem numeru IP. Domeny zastąpiły numery IP, które należało wpisywać ręcznie - wiązało się to z koniecznością zachowania bezbłędnego zapisu. Dla uproszczenia opracowano i zaczęto stosować strukturę opartą na domenach internetowych.
 2. Rejestracja domeny
  Po wyszukaniu odpowiedniej dla siebie i wolnej nazwy domeny, należy przejść przez proces rejestracji domeny.
  Po prawidłowym zakończeniu procesu rejestracji zostanie wygenerowana faktura proforma na której podstawie należy dokonać płatność za domenę.
  Po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie bankowym domena zostanie zarejestrowana i będzie ważna przez okres 1 roku lub na okres wybrany podczas procesu rejestracji.
  Po tym okresie jeśli chce się nadal używać zarejestrowanej domeny należy ją opłaćić na kolejny okres rozliczeniowy. Ceny rejestracji i odnowień domen dostępne są w cenniku.
 3. Opcja na domenę
  Opcja na domenę to usługa polegająca na złożeniu rezerwacji na domenę, która jest zarejestrowana przez innego Abonenta. W momencie kiedy domena zwolni się, np. na skutek nieopłacenia lub rezygnacji z domeny przez Abonenta, wtedy domena automatycznie jest rezerwowana na rzecz posiadacza ważnej opcji na daną nazwę. Rezerwowana domena jest rejestrowana po wniesieniu opłaty wg aktualnie obowiązującego cennika. Zamówienie opcji na domenę powoduje prawo pierwokupu domeny po jej uwolnieniu, jeśli nastąpi to w przeciągu 3 lat. Opcja dotyczy domen polskich obsługiwanych w rejestrze NASK.
 4. Rezerwacja domeny
  Dotyczy tylko i wyłącznie domen polskich. Jest to okres 14 dni w którym należy opłacić fakturę za rejestrację domeny aby stać się jej właścicielem.W tym czasie domena nie działa, ale nie nikt inny poza włascicielem rezerwacji nie może jej zarejestrować.
 5. Transfer domeny
  Transfer domeny to inaczej zmiana firmy obsługującej domenę - Rejestratora domeny.
  Abonent musi potwierdzić transfer przy pomocy autoryzowanego adresu e-mail podawanego podczas rejestracji domeny u innego Rejestratora.
 6. Co to jest kod Authinfo?
  Jest do kod postaci krótkiego ciągu alfanumerycznego jednoznacznie autoryzujący domenę. Kod jest niezbędny podczas operacji zmiany Rejestratora domeny.
 7. Cesja domeny
  Cesja domeny to przekazanie praw i obowiązków z umowy o rejestrację i utrzymywanie nazwy domeny należącej do jednego Abonenta na drugiego Abonenta.
 8. Delegacja domeny (zmiana serwerów DNS)
  Delegacja domeny to wskazanie serwerów nazw (serwerów DNS), które mają obsługiwać daną domenę.